Membership Rewards Kataloğu Nedir?

Membership Rewards Kataloğu, American Express Card'ınızda birikmiş Membership Rewards puanlarınızı harcayarak (ücret ödemeden) alışveriş yapabileceğiniz bir online alışveriş platformudur.

American Express Card'ım var. Ne kadar Membership Rewards puanım olduğunu nereden öğrenebilirim?

Membership Rewards Kataloğunun üst bölümünde yer alan Puan Sorgula bölümünden, American Express Card bilgilerinizi girerek ne kadar puanınız olduğunu öğrenebilir, var olan puanlarınızla ücret ödemeden alışveriş yapabilirsiniz.

American Express Card'ım ve birikmiş Membership Rewards puanlarım var. Kataloğu nasıl kullanabilirim?

'Puan sorgula' bölümünden' ne kadar Membership Rewards puanınız olduğunu öğrenip, Membership Rewards puanınızın karşılığı ürünlerle alışveriş sepetinizi doldurabilirsiniz. Ürünleri alışveriş sepetinize atadıktan sonra, alışveriş sepetinize giriniz ve 'İşleme Devam Et' butonunu tıklayınız. Sizden siparişi tamamlamak için, teslimat bilgileri, fatura bilgileri ve kredi kartı bilgileri istenecektir. Tüm bilgileri eksiksiz olarak giriniz. En son gelen onay sayfasını da onayladıktan sonra, siparişiniz işleme alınmış olacaktır.

Aradığım ürünü Membership Rewards Kataloğunda nasıl bulabilirim?

Kataloğun üst bölümünde 'arama' bölümünü göreceksiniz. Buradaki kutucuğa aramak istediğiniz kelimeyi yazarak bu kelimeyi Membership Rewards Kataloğunda arayabilirsiniz.

Örnek : Kolye, Saat

Ürün aramak için bir başka yöntem ise sol tarafta bulunan kategorileri kullanmaktır. Hangi kategoriye ait ürünleri görmek istiyorsanız o kategoriyi tıklayınız. Tıkladığınız kategoriye ait ürünleri puan sırasına göre sayfalanmış bir şekilde listelemek mümkün olacaktır.

Ürünleri sol köşenin en altında bulunan 'Markalar' butonuna tıklayarak ve çeşitli markaları gezerek de arayabilirsiniz.

Tüm bilgilerimi doğru giriyorum. Ancak alışverişim onaylanmıyor. Neden olabilir?

Membership Rewards Kataloğunda yapmış olduğunuz alışveriş esnasında sizden istenilen bilgileri eksik veya yanlış girerseniz işleminiz onaylanmayacaktır.

Aynı şekilde alışverişinize Membership Rewards Puanınızın yetmediği takdirde sistem yine alışverişinizi onaylamayacaktır.

Fatura ve teslimat adreslerim farklı olabilir mi?

Membership Rewards Kataloğunda alışverişinizi tamamlamadan önce, sizden teslimat adresi ve fatura adresi istenecektir. Siz dilerseniz teslimat adresini fatura adresiyle aynı girebilir, dilerseniz ürün ve faturayı farklı adreslere gönderebilirsiniz.

Örneğin Membership Rewards puanlarınızla sevdiklerinize sürpriz hediyeler gönderebilirsiniz.

Siparişim bana ne kadar zaman içerisinde ulaşabilir?

Membership Rewards Kataloğunda bulunan ürünlerin tedarik süreci en geç 10 iş günüdür (beyaz eşya ve mobilya ürünlerinde 15 iş günü).

Siparişimin işleme alınıp alınmadığını, alındıysa şu an hangi aşamada olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Alışveriş adımlarınızı tamamladıktan sonra, alışverişinizin tamamlandığını belirten, sipariş numaranızın da bulunduğu bir sayfa gelecektir. Bu sayfayı hatasız olarak aldıysanız alışverişiniz başarıyla tamamlanmış demektir. Aynı anda girmiş olduğunuz e-posta adresinize, alışverişinizin başarıyla tamamlandığını belirten bir e-posta gönderilmiş olacaktır. Yine bu e-posta adresi içerisinde de sipariş numaranız bulunacaktır.

Membership Rewards Kataloğunda sitenin üst tarafında bulunan 'Sipariş Sorgulama' bölümünden sipariş numaranız ile sorgulama yaptığınızda siparişinizin hangi aşamada olduğunu görebilirsiniz.

Sipariş sorgulama sonucu boş geliyor ise lütfen müşteri hizmetleri (0212 310 23 15) ile irtibata geçiniz.

Alışverişimi başarıyla tamamladım.Siparişim elime ulaşmazsa ne yapmalıyım?

Siparişiniz belirtilen süre içinde elinize ulaşmazsa, 7 gün 24 saat membershiprewards@dogusms.com adresine sipariş numaranızla birlikte bir e-posta gönderebilir veya müşteri hizmetleri (0212 310 23 15) ile irtibata geçebilirsiniz.

Üründe problem olduğunda prosedürleriniz nasıl gerçekleşmektedir?

Talep ettiğiniz ürün ya da ürünler grubu tarafınıza teslim edilmek üzereyken, kargo yetkilisi önünde mutlaka açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa, kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra, kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olursunuz.

Gelen ürünü iade etmek istersem ne yapmalıyım?

Verdiğiniz siparişle ilgili bir sorununuz olduğunda bunu müşteri hizmetleri (0212 310 23 15) ile görüşerek çözümleyebilirsiniz.

Satın almış olduğunuz ürününüzden memnun kalmadığınız takdirde, kullanmadığınız ürünü, 14 gün içerisinde, orijinal paketiyle birlikte bize geri yollayabilirsiniz. Ürünü, ürün faturasını ve iade sebebini içeren bir dilekçe ile iade edebilirsiniz. Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş ürünlerin iadesi kabul edilmez. Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür. 14 gün sonrasında iade edilen ürünler kabul edilmemektedir.

Ürünün elimize ulaşmasından itibaren 15 gün içerisinde ürünün karşılığı olan Membership Rewards,Puanınız kredi kartınıza iade edilecektir. Membership Rewards Puanınızın kartınıza iadesi ile ilgili bir problem yaşarsanız, 444 0 700 Garanti Özel Bankacılık Hattı'nı arayarak müşteri hizmetleri ile irtibata geçmenizi rica ederiz.

Sitenizden vermiş olduğum siparişi iptal ettirmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Siparişiniz herhangi bir sebepten dolayı size ulaşmadan (tarafımızca kargoya verilmeden) iptal ettirebilirsiniz. Bunun için lütfen müşteri hizmetleri (0212 310 23 15) ile temasa geçiniz.

Siparişiniz iptal edildikten sonra söz konusu miktarın iadesi işlemi, ilgili birimimiz tarafından yapılacak olup, hesabınıza en kısa zamanda yansıyacaktır.

Membership Rewards Müşteri Hizmetlerine nasıl ulaşabilirim?

Bize 7 gün 24 saat 0212 310 23 15 numaralı telefondan veya membershiprewards@dogusms.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

Sitemizde kullanılan SSL güvenliği

MembershipRewards MR Puan ile alışveriş arayüzünde, ödeme sistemi ile müşteri arasındaki bilgilerin güvenliği, SSL (Secure Socket Layer) adı verilen bir güvenlik sistemi ile sağlanmaktadır. SSL sertifikalı puanla alışveriş sistemimizde, kredi kartı bilgileriniz tarafımızca tutulmayıp bu sistem üzerinden direkt olarak Garanti Bankasına gönderilmektedir.

MembershipRewards MR Puan ile alışveriş arayüzünde, altyapısı Garanti Bankası tarafından kurulan VPOS (Sanal Pos) yazılımı kullanılmaktadır. Bu sayede sizlere kolay ve güvenli bir alışveriş ortamını sunulmuştur.

Kredi kartı bilgileriniz katalog sistemimiz tarafından kayıtta tutulmadığı için banka haricinde hiçbir kişi tarafından ulaşılamamaktadır.

Kredi kartı bilgileriniz, güvenli sayfamızda girilip doğrulandıktan sonra onay işlemi için bankaya bildirilir.

Çekim işleminin gerçekleşmesinin ardından size tahsil edilen MR Puan, provizyon numarası bilgileri ekranınıza gelecektir.